I slutten av april ble det holdt en siste fest i det gamle klubbhuset til Ålgård fotballklubb. I forkant ble det hengt opp bilder, plakater og vimpler i lokalene. Hundre personer, som på forskjellig måte har hatt et forhold til bygget, deltok.
Nå er huset rammet inn av byggegjerder. Det er Bjelland AS som utfører arbeidet, på bestilling fra Gjesdal kommune.

Snart skal klubbhuset rives – slik ser det ut på innsiden
Avdelingsleder for utbygging i Gjesdal kommune, Trond Hansen, sier til Gjesdalbuen at arbeidet med å rive klubbhuset er i gang.
– Arbeidet startet på mandag. De skal tømme bygget for løse gjenstander, fjerne isolasjon og rive alt det innvendige først i løpet av tre ukers tid. Det betyr at du ikke vil se noe forskjell på 17. mai. Men vi tenker at det er bedre at hele bygget står enn at det hadde stått et halvknust bygg der, sier Hansen.
Oppdraget med å rive klubbhuset skal etter planen være ferdigstilt til sommerfesten i Ålgård sentrum lørdag 17. juni.
Fram til da blir området som en byggeplass å regne. Uvedkommende har ingen adgang innenfor gjerdene.
Arrangerer gravøl for det gamle klubbhuset

100 har meldt seg på en siste fest i det 50 år gamle huset

Klubbhuset i sentrum skal jevnes med jorden før sommeren